• Partnerská škola v Mladej Boleslavi

Naša základná škola už dlhé roky úspešne spolupracuje so 6. základnou a materskou školou v Mladej Boleslavi z Českej republiky. Spája nás nielen osobnosť Jána Kupeckého, ale aj chuť pedagógov a žiakov navštevovať sa, vymieňať si poznatky a skúsenosti, obohacovať svoju kultúru a povedomie blízkosti oboch národov.

Každoročne prichádzajú učitelia do družobných škôl v rámci projektu Učitelia bez hraníc, aby ukázali deťom, ako učia svojich žiakov. Mnohé triedy na oboch stupňoch rozvíjajú kontakty s družobnými triedami korešpondenčne, videokonferenciami alebo osobnými návštevami, výletmi či exkurziami. Žiaci oboch škôl sa zúčastňujú kultúrnych a športových súťaží v partnerskej škole – Svet Jána Kupeckého alebo O zlatú tretru.

Z posledných akcií možno spomenúť návštevu deviatakov z Mladej Boleslavi pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej československej republiky a exkurziu siedmakov v Mladej Boleslavi.

• skola @ zsjanakupeckeho.sk
      • +421033 6403768 - sekretariát +421911040149 - sekretariát +421910201228 - zborovňa 1.st. +421911443171 - zborovňa 2.st.
      • Kupeckého 74, Pezinok 902 01
      • riaditel @ zsjanakupeckeho.sk sekretariat @ zsjanakupeckeho.sk