• "Meet Harry Potter"
     • "Meet Harry Potter"

     • V dňoch 12.-13.10. si žiaci 2. stupňa užili večer s Harrym Potterom. Pozreli sme si film Harry Potter a Ohnivá čaša v angličtine a pochutnali sme si na pizzi. Po premietaní boli žiaci rozdelení do rokfortských fakúlt - Chrabromil, Bystrohlav, Bifľomor a Slizolin, v ktorých plnili úlohy a získavali pre svoju fakultu cenné body. Zápolili v skladaní slov, testovali svoje vedomosti v kvíze, hľadali drakov v labyrinte, priraďovali text k postavám z filmu... Bolo veselo a rušno. 

    • Svetový deň úsmevu
     • Svetový deň úsmevu

     • 5. októbra sme si pripomenuli Svetový deň úsmevu. Zástupcovia školského parlamentu rozdávali svojím spolužiakom nálepky v podobe "smajlíkov". Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril "smajlíka", symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími.

     • Život v praveku

     • Na hodinách dejepisu okrem učenia sa aj spolupracujeme na rôznych prácach. Tentokrát žiaci 6.A, 6.C v skupinách pracovali na riešení projektu: Život v praveku. Mohli si zvoliť ktorúkoľvek dobu z praveku od paleolitu až po neolit. Projekty zvládli všetky skupiny veľmi pekne, vedeli si ich obhájiť a vysvetliť, ktorú dobu znázorňovali a čo to v projekte symbolizuje. Všetkým ďakujem za peknú prácu. Babirátová

     • Vajnorský minimaraton

     • Do galérie Vajnorský minimaraton boli pridané fotografie.

      Dňa 13.10.2018 sa naši športovci zúčastnili "Vajnorského minimaratónu". Trať  bola rozdelená na jednotlivé vekové kategórie - 150 - 600 m. V najmladšej kategórii do 6 rokov sa na 1.mieste umiestnil Filip Nagy. V kategórií 7-9 rokov si 4.miesto vybojoval Matúš Štefanides a Veronika Bobovská.  V kategórií 10 - 12  - beh na 600m si Matej Knapčok vybojoval 3.miesto .

      Svoje skúsenosti si vyskúšali viacerí bežci. Aj keď nezískali prvé miesta som rada, že na trati bojovali a s úsmevom dobehli do cieľa. Vďaka patrí aj samotným rodičom za podporu.

     • Velehrad, Modrá, Živá voda - 5.B,C

     • V rámci predmetov Dejepis - Náboženská výchova – Biológia sa žiaci piateho ročníka zúčastnili exkurzie Velehrad – Modrá. Naša cesta viedla na miesta, kde sa písala naša najstaršia kultúrna história. Velehrad je spojený s pôsobením sv. Cyrila a Metoda, ktorí položili základy kultúry, vzdelanosti i kresťanstva.  Absolvovali sme interaktívny program v bazilike i v informačnom centre, navštívili sme archeoskanzen Modrá, ktorý predstavuje veľkomoravské opevnené sídlo. Navštívili sme tiež expozíciu Živá voda, v ktorej sme sa zoznámili so životom vo vode i okolo vody. Prezreli sme si sladkovodnú expozíciu i podvodný tunel v sladkej vode, ktorý je ojedinelým experimentom v celej Európe.

     • Exkurzia v jabĺčkovom sade - Dunajská Lužná 2.B + 2.C

     • Dňa 25.9.2018 sa naši druháci zúčastnili exkurzie v jabĺčkovom sade Boni Fructi v Dunajskej Lužnej. Oboznámili sa s pestovaním jabĺk, ich ošetrovaní, raste, zbere a nakoniec ich uskladňovaní. Prešli sa veľkým jabĺčkovým sadom, v ktorom rástli krásne, veľké a voňavé jabĺčka. Pár jabĺčok si mohli aj odtrhnúť a dať ochutnať aj doma. Nakoniec niekoľko druhov jabĺčok aj ochutnali a spoznali ich rôzne chute - voňavé, sladké, kyslé, šťavnaté. 

       

       

      Do galérie Exkurzia v jabĺčkovom sade - Dunajská Lužná 2.B + 2.C boli pridané fotografie.

     • Beh Pezinkom

     • Do galérie Beh Pezinkom boli pridané fotografie.

      Dňa 15.9.2018 nás naši žiaci úspešne reprezentovali  na pretekoch " Beh Pezinkom".  Srdečne blahoželáme našim najúspešnejším:

      v kategórií do 6 rokov -Filip Nagy - 2.miesto

      v kategórií 7-11 rokov - Matej Knapčok - 1.miesto, Samuel Bobovský - 2.miesto, Matúš Štefanides - 3.miesto

      v kategórií 7-11 rokov - dievčatá - Sarah Gašparovičová - 3.miesto

      v kategórií od 11 rokov - dievčatá - Veronika Behálová - 1.miesto, Eliška Halčínová - 2.miesto, Petra Horvatová - 3.miesto

      v kategórií od 11 rokov - chlapci - Lukáš Špoták - 1.mieseto, Andrej Polkoráb - 2.miesto

      Veľká vďaka patrí všetkých zúčastneným  deťom.

       

     • Školský rok 2018/2019

     • Školský rok 2018/2019 klope na dvere a školský zvonec už o niekoľko hodín bude opäť určovať
      rytmus všedných dní. V lete sme ale nezaháľali. Kým počas prázdnin škola len zdanlivo oddychovala,
       jej interiér sa ozýval čulým pracovným ruchom. Denne sa tu stretávali partie rôznych remeselníkov,
      aby zmenili jej priestory tak, aby boli krajšie, útulnejšie.
      Z dotácie MŠVVaŠ SR a za spolufinancovania Mesta Pezinok a školy boli zrekonštruované telocvične
      a náraďovňa. Vďaka ušetreným vlastným finančným prostriedkom sme vymaľovali všetkých 14
      sociálnych zariadení, skrášlili školskú jedáleň a nového šatu sa dočkali aj chodby na prízemí.
      Všetko je pripravené, školský rok sa môže začať.
      Mgr. Katarína Volanková, riaditeľka školy

     • Poľsko 2018

     • Do galérie Poľsko 2018 boli pridané fotografie.

      My, žiaci 9. ročníka sme v júni absolvovali exkurziu v Poľsku. Prvý deň sme navštívili Osvienčim a Brezinku a dozvedeli sme sa viac o holokauste. Počas druhého dňa na nás čakali krásy Krakova, ktorým nás previedla naša skvelá sprievodkyňa. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí. Tretí deň sme absolvovali prehliadku soľnej bane vo Wieličke, ktorá bola naozaj veľkolepá. Okrem toho sme oslávili 15. narodeniny nášho spolužiaka. Jednoducho bolo dobre ;)

    • Anglicko 2018
     • Anglicko 2018

     • Do galérie Anglicko 2018 boli pridané fotografie.

      V školskom roku 2017/2018 sme so žiakmi 2. stupňa navštívili anglický Bath a okolie. Okrem intenzívneho kurzu ANJ sme absolvovali rôzne výlety - Stonehenge, Mendip Hill a Wookey Hole, Glastonbury, hlavné mesto Walesu - Cardiff, technické múzeum, Bristol, parná loď SS Great Britain...spoznali sme nových ľudí a priniesli sme si hromadu skvelých zážitkov.

     • Detská štafetová liga + Detská P-T-S + Majstrovstvá ml.žiakov

     • Dňa 23.6. sme sa zúčastnili finále Slovenska v Detskej štafetovej lige v Banskej Bystrici. Umiestnili sme sa na krásnom 6.mieste. Dňa 29.6. nás čakalo opäť finále P-T-S v Šamoríne. Tam sa nám podarilo umiestniť na 7.mieste. v sobotu 30.6. sa v Michalovciach konali Majstrovstvá SR ml. žiakov. Eliška Halčínová v behu na 60 m na umiestnila na 8.mieste  a Lukáš Lošonský v behu na 150 m obsadil 6.miesto. Týmito pretekmi sme ukončili šk.rok 2017/2018 a tešíme sa na ďalší :-) 

     • Svetové dni atletiky

     • Do galérie Svetové dni atletiky boli pridané fotografie.

      Dňa 25.5. a 19.6. sme organizovali Svetové dni atletiky. Prvú časť (z dôvodu nepriaznivého počasia) sme realizovali v priestoroch telocvični. V týchto častiach sme dokázali zrealizovať okrem technických disciplín ako  hod medicinbalom, skok do diaľky z miesta aj  beh cez frekvenčný rebrík, beh cez olympijské kruhy a prekážkovú dráhu. Druhú časť  plánovaného projektu sme zrealizovali v priestoroch areálu školy. Využili sme multifunkčné ihrisko, na ktorom bolo stanovište beh cez prekážky,  bežecký antukový ovál, na ktorom prebiehali všetky bežecké disciplíny. V priestoroch školského ihriska sme mali stanovište – hod vortexom a na betónovej ploche , ktorá sa nachádza v strede antukového oválu sme deťom postavili dve dráhy  „formula“. Po úspešnom zvládnutí  atletických disciplín, boli všetky deti odmenené ako športovci medailami. Vďaka patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý nás finančne podporil a pomohol nám tak zrealizovať projekt.

     • Finále - Detská štafetová liga

     • Do galérie Finále - Detská štafetová liga boli pridané fotografie.

      23.6.2018 sme sa zúčastnili finálneho kola v Banskej Byystrici, kde postúpili najlepšie štafety z jednotlivých krajov Slovenska. Naši pretekári bojovali statočne, na víťaza stratili iba necelé 2 sekundy.

     • O pohár primátora Pezinka - hokejbalový turnaj

     • Opäť po roku krásny hokejbalový deň 22. jún 2018 a aj keď naši žiaci obsadili piate miesto, je to pekný úspech pri hre s prevažne staršími súpermi. K najlepším patrili brankár Vincent Grúber, útočník Majo Guštafík a obranca Tomáš Kováč. Potvrdilo sa, že športovať sa oplatí, okrem pohybu a získania skúseností majú svoju váhu hlavne nové priateľstvá a možnosť porovnania sa.

     • Matematické súťaže - 1. stupeň

     • Maksík a Klokanko

      KLOKAN - úspešní riešitelia                                                        MAKSÍK - úspešní riešitelia

      1.C-  Adam Tyko                                                                             2.A-  Jakub Bureš

      1.D-  Daniel Kišac                                                                           2.D-  Kamila Grajciarová

      2.A-  Martin Pilka                                                                             2.D-  Stela Halanová

      2.D-  Stela Halanová                                                                       3.A-  Liliana Matiašková

      3.D-  Nino Borovský                                                                        4.B-  Lea Zemjarová

      3.D-  David Jakubec                                                                        4.B-  Marcel Miklovič

      4.A-  Peter Lukovský                                                                       4.B-  Marek Macejka

      4.D-  Kristína Toporová                                                                    4.B-  Tomáš Janiga

      4.D-  Simona Bochničková                                                               4.D-  Matúš Mikloš                         

      4.D-  Matúš Mikloš

      4.D-  Michal Koman

      školský šampión, úspešný riešiteľ -  Lucia Pätoprstá

      Výhercom srdečne blahoželáme!!!

     • Henkel - beseda

     • 1.C

      Definícia udržateľného rozvoja pre deti:  "Všetci ľudia používajú len toľko vody, dreva a ďalších prírodných zdrojov, koľko Zem dokáže znova vytvoriť."

      Tri základné zásady: neplytvať

                                        nepoužívať veci jednorazovo

                                        recyklovať

  • Kontakty

   • Základná škola Jána Kupeckého Pezinok
   • zskupeckeho@centrum.sk
   • +421033 6403768 - sekretariát +421911040149 - sekretariát +421910201228 - zborovňa 1.st. +421911443171 - zborovňa 2.st.
   • Kupeckého 74, Pezinok 902 01
 • Fotogaléria

  • Exkurzia jabĺčkový sad, 1.B, 1.D a 1.A, 1.C
  • "Meet Harry Potter"
  • Svetový deň úsmevu
  • Vajnorský minimaraton
  • Exkurzia v jabĺčkovom sade - Dunajská Lužná 2.B + 2.C
  • Beh Pezinkom
  • Poľsko 2018
  • Anglicko 2018
  • Detská štafetová liga + Detská P-T-S + Majstrovstvá ml.žiakov
  • Svetové dni atletiky
  • Rozlúčka deviatakov
  • Finále - Detská štafetová liga